Imprezy tematyczne

Imprezy tematyczne Ciekawą formą imprez firmowych, są imprezy tematyczne. Ich głównym celem jest dobra zabawa, a w trakcie, organizowane są różnego rodzaju konkursy, pokazy czy degustacje. Imprezy tematyczne pozwalają swoim uczesnikom przenieść się w czasie i w przestrzeni, na moment stać się członkiem mafii Ala Capone, wziąć udział w uczcie na dworze królewskim u boku Kmicica i Zagłoby, czy spędzić wieczór w klimacie kubańskiej salsy.

Imprezy tematyczne zwykle organizowan są wieczorem, a firmy zajmujące się ich organizacją, oferują szeroki wachlarz możliwości zarówno jeśli chodzi o tematykę, jak i miejsce (mogą to być imprezy plenerowe, bądź imprezy organizowane w np. restauracji czy nawet siedzibie firmy). Organizatorzy prześcigają się też w pomysłach, jeśli chodzi o scenariusze imprez tematycznych.

W przypadku imprez plenerowych realizowanych na świeżym powietrzu, może zostać przygotowana np. impreza z udziałem bolidów F1 i samochodów rajdowych WRC. Na specjalnie przygotowanym torze, uczestnicy wsiadają do bolidów i rywalizują na torze wyścigowym. Zamiast bolidu mogą zostać użyte gokarty - wszystko zależy od budżetu imprezy. Oprócz tego uczestnicy moga rywlalizować w symulatorach jazdy sportowymi samochodami. Uczestnicy zdobywają nagrody w postaci smyczy, czapeczek i innych gadżetów związanych z zespołami F1 i WRC. Impreza może odbywać się nawet na profesjonalnym torze rajdowym - generalnie możliwości firm zajmujących się organizacją są w zasadzie nieograniczone.

Odbywające się w lokalu, imprezy wieczorowe można również oprzeć na całej masie pomysłów. Przykladem może być impreza w stylu irlandzkiego pubu. Uczestnicy do dyspozycji mają niegraniczone ilości zielonego piwa, serwowanego przez barmana w kraciastej spódnicy a klimatu dopełnia staroceltycka muzyka. Degustacja whisky, czy możliwość strzału z łuku na strzelnicy rodem z Robin Hooda nie pozwolą się nudzić.

Data artykułu: 2008.09.19

Zobacz również:
Imprezy integracyjne,
Konferencje, szkolenia, sympozja.

Wybrane hasło z naszego słownika:

MTP - Międzynarodowe Targi Poznańskie to jeden z najdłużej działających w Europie organizatorów targów - powstały w 1921 roku. Obecnie organizują ponad 60 wydarzeń targowych rocznie - ekspozycji przygotowywanych dla ponad 100 sektorów gospodarki. Rocznie odwiedza je ponad 300 tysięcy zwiedzających, natomiast liczba wystawców przekracza 11 tysięcy osób.

Wejścia robotów: googlebot 364 msnbot 69 yahoo 166 netsprint 259 szukacz 8