Psie zaprzęgi

Psie zaprzęgi Obecnie organizacja imprez firmowych wymaga nie tylko znajomości ciekawych miejsc, posiadania atrakcyjnej bazy noclegowo - konferencyjnej, ale również pomysłów na atrakcje które oferowane będą uczestnikom w trakcie trwania imprezy. Zimą, poza oczywistym wyjazdem motywacyjnym na narty, można przygotować np. wyścigi psich zaprzęgów.

Atrakcję taką podczas imprezy integracyjnej przygotować można nie tylko zimą, ale również w cieplejszych miesiącach - wówczas zamiast sań, psy ciągnąć mogą lekki wózek. Prędkość którą potrafią osiągać psie zaprzęgi - nawet ponad 30 km na godzinę, gwarantuje sporą dawkę adrenaliny, a organizatorów obliguje do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa uczestnikom takiej zabawy. Obok siberian husky, rasami psów wykorzystywanymi najczęściej w psich zaprzęgach są alaskańskie malamuty, husky japońskie oraz psy rasy akita.

Do najbardziej popularnych dyscyplin sportów zaprzęgotych należą:

Uczestnikom wyscigów psich zaprzęgów zaprponować można również przejażdżki na skuterach śnieżnych. Tego typu zabawy, zorganizowane w dobrze dobranym i urozmaiconym terenie na pewno na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.

Data artykułu: 2012.02.10

Zobacz również:
Imprezy firmowe zimą,
Warsztaty kulinarne dla firm.

Wybrane hasło z naszego słownika:

Quad to otwarty, czterokołowy pojazd terenowy z motocyklową kierownicą, z napędem na dwa lub cztery koła, na którym kierowca siedzi tak, jak jeździec na koniu. Najmniejsze z quadów mają silniki o pojemności 50–100cm3 i osiągają 40–60km/h, największe – nawet ponad 1000cm3 – mogą się rozpędzić do ok. 140km/h.

Wejścia robotów: googlebot 77 msnbot 0 yahoo 25 netsprint 1 szukacz 0