Nurkowanie podczas wyjazdów motywacyjnych

Nurkowanie podczas wyjazdów motywacyjnych Wyjazdy motywacyjne często organizowane są w tropikalnych krajach z dostępem do ciepłego morza, takich jak: Egipt, Jordania, Turcja, Chorwacja oraz położone dalej: Meksyk, Kuba, Indonezja, Tajlandia, Australia, itp. Ponieważ oganizatorzy dbają aby wyjazdy zapadły na długo w pamięci uczestników, starają się aby impreza incentive obfitowała w atrakcje zwiększające poziom adrenaliny. Jedną z takich atrakcji jest nurkowanie - idealne do zorganizowania w wymienionych krajach.

Poza snoorkowaniem, czyli podziwianiem podwodnego świata z powierzchni wody przy użyciu sprzętu ABC (czyli maski, rurki i płetw), organizatorzy najczęściej proponują tzw. nurkowe intro. W nurkowaniu takim uczestniczyć mogą osoby nie posiadające licencji nurkowej, z ogólnie dobrym stanem zdrowia. Właściwe nurkowanie poprzedza krótki instruktarz obsługi sprzętu: kamizelki ratowniczo - wypornościowej i automatu oddechowego. Uczestnicy dowiadują się co to jest inflator i octopus. Przed wejściem do morza, najczęściej odbywają się ćwiczenia na basenie, w trakcie których uczestnicy uczą się oddychania z automatu, w jaki sposób zanurzyć się i utrzymać pozycję pod wodą, poznają podstawowe sygnały za pomocą których mogą porozumiewać się pod wodą z instruktorem. Po takim wprowadzeniu pozostaje już cieszyć się nurkowaniem na głębokości ok. 6m, przez ok 20-30 min w towarzystwie instruktora, który zadba o komfort uczestnika i zwróci uwagę ciekawsze ryby.

Być może taka przygoda na firmowym wyjeździe incentive zachęci w przyszłości do uczestnictwa w podstawowym kursie nurkowym, pozwalającym na nieco głębsze nurkowanie.

Data artykułu: 2008.10.17

Zobacz również:
Incentive travel,
Organizacja konferencji.

Wybrane hasło z naszego słownika:

Tyrolka (kolejka tyrolska) to metoda pokonywania np. przepaści, wąwozów, czy studni w jaskiniach za pomocą liny napiętej między dwoma stanowiskami, do kótrej podpinany jest wspinacz w uprzęży. Kolejka tyrolska obok innych zabaw alpinistycznych, wykorzysywana jest często jako atrakcja podczas imprez firmowych.

Wejścia robotów: googlebot 182 msnbot 18 yahoo 108 netsprint 266 szukacz 8