Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne Wśród różnego rodzaju imprez firmowych, najczęściej ogranizowane są imprezy integracyjne. Mogą one mieć zróżnicowany charakter. Zwykle są to imprezy outdoorowe, realizowane w ciągu 2-3 dni (np. w czasie weekendu). Zdarza się również, że trwają one dłużej i połączone są z zagranicznym wyjazdem. Jako podstawowy cel imprez integracyjnych zwykle stawia się wzmacnianie relacji w zespole i wzbudzenie świadomości własnego pozytywnego potencjału. Imprezy integracyjne charakteryzują się połączeniem elementów zabawy, rozrywki, survivalu, przygody i rywalizacji.

Celem imprezy inegracyjnej jest team building, czyli budowanie zgranego zespołu. Program team building'owy tworzony jest w ten sposób, aby uczesnicy bawiąc się, uczyli się wzajemnej współpracy. Umiejętności te mogą zostać wykorzystane w rzeczywistych, niejednokrotnie stresujących sytuacjach zawodowych. Firmy specjalizujące się w organizacji imprez integracyjnych proponują np. jazdę quadami, jeepami w trudnym terenie, zabawy alpinistyczne (zjazdy na linie, park linowy) uczące wzajemnego zaufania, paintball, zawody sumo, naukę nurkowania, itp. Dobrze przygotowane imprezy integracyjne są przygodą, którą ich uczestnicy będą miło wspominali długo po ich zakończeniu. Ważne jest też, aby na imprezę kadra kierownicza przyszła wyluzowana, a pracownicy nie czuli się skrępowani. Obserwacja uczesników pozwoli wyłonić spośród nich pracowitych "wioślarzy", osoby które dobrze radzą sobie ze stresem, czy też osoby którzy mają predyspozycje do kierowania zespołem.

Data artykułu: 2008.08.16

Zobacz również:
Incentive,
Imprezy wieczorowe.

Wybrane hasło z naszego słownika:

Paintball to gra zespołowa o charakterze militarnym, polegająca na wyeliminowaniu przeciwnika lub wykonaniu określonego zadania przy użyciu markera - karabinka na żelatynowe kulki wypełnione farbą. Paintball wymyślili w 1981 roku trzej Amerykanie, którzy wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując, w celach rozrywkowych, markery do znakowania bydła.

Wejścia robotów: googlebot 333 msnbot 67 yahoo 349 netsprint 110 szukacz 7